top of page

Nurcan ÖZATILGAN
Hamile Pilatesi ve Spor Eğitmen,

nurcan.jpeg
Felsefem

 Doğuma hazırlık eğitimlerimizdeki temel felsefe, çocuk doğurmanın kadınlar için normal, doğal  ve sağlıklı bir işlev olduğudur.

"Fizyolojik yasaya göre, bedenin tüm doğal, normal işlevleri tehlike veya acı olmadan gerçekleşmektedir. Normal, sağlıklı kadınlar ve onların sağlıklı bebekleri için doğum doğal ve normal bir fizyolojik işlevdir.

Dolayısıyla, sağlıklı bebekler taşıyan sağlıklı kadınların tehlike veya acı olmadan güvenle doğurabilecekleri sonucuna varabiliriz."

Dr. Jonathan Dye, 1891

Hikayem

23 Eylül 1993 Lefkoşa doğumluyum. Küçük yaslardan itibaren sporla ilgiliydim. 4 yasinda spor hayatina basladım. Jimnastik, dans yüzme vb braş deneyimledikten sonra uzun yıllar Yakın Doğu Üniversitesi Voleybol takımında yer aldım. İlk lisansımı Okul öncesi öğretmeni olarak tamamladıktan sonra ikinci Üniversiteyi okuyup, Yakın Doğu Üniversitesi'nde fakülte birincisi olarak Beden Eğitimi Öğretmeni mezunu oldum.

Eğitmenlik hayatıma 10 yılı aşkın bir süredir devam ediyorum. KKTC'de, Kıbrıs Rum kesiminde ve TC’de birçok eğitim ve workshop a katılım gösterdim.

İlk olarak İstanbul'dan aldığım eğitmenlik eğitimi ile TRX eğitmeni oldum. Ardından KKTC Federasyonundan Pilates eğitmenlik eğitimimi aldım. Yine Türkiye’de Jumping Fitness eğitmenliğini tamamladıktan sonra, İstanbuldan Reformer Pilates, Cadillac, Barrel ve Chair eğitimlerini başarıyla tamamladım. 

Studio Euphoria, 16 Kasım 2018’de Nurcan Özatılgan imzasıyla kapılarını tüm pilates severlere acmıştir. İlk olarak burda sadece aletli pilates dersleri verilmekteydi. 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren Euphoria’da TRX, Mat Pilates, Jumping Fitness, Aletli Pilates , Yoga dersleri verilmektedir. 

Mart 2022 de Girne'de 2. Şubemizi açtık🧿

4 yıldır KKTC Federasyonu tarafından Master Trainer olarak atandım. Seans veriyor olmamın yanında birçok eğitmen eğitiyorum .
2 yıldır Hamile Pilatesi eğitmenliği yapıyorum ve bundan da çok keyif ve heyecan duyuyorum.

Mesleğine aşık biri olarak insanların hayatına olumlu anlamda dokunmak en güzel motivasyon kaynağım

“Doğal yolla ve acı olmadan doğurmanın mümkün olmadığını söyleyenler: Peki ya  biz haklıysak ?
Lorne R. Campbell, Tıp Doktoru
"Hayalim, nerede olursa olsun her kadının kendisi ve bebeği için gerçekten güvenli, rahat ve tatminkar bir doğumun sevincini yaşamasıdır."
Marie F. Mongan

Nurcan ÖZATILGAN

Hamile Pilatesi ve Spor Eğitmen

bottom of page