top of page

Kıbrıs'ın İlk ve Tek Doğuma ve Bebeğe Hazırlık Merkezi

doğuma hazırlık kıbrıs, loga

Doğuma & Bebeğe Hazırlık Merkezi

Tek kelimeyle “mucizevi” olarak özetlenebilecek doğum, çok bilinmeyenli bir süreç olarak bütün anne adaylarında neredeyse aynı hisleri ve etkileri yaratmaktadır. Gelişmiş ülkelerde gebeliğe ve doğuma hazırlık eğitimleri doğum öncesi bakım hizmetleri içerisinde yer alan, temeli belli ilke ve felsefelere dayanan bir eğitim modelidir.

Ülkemizde de bu eğitimler aileler tarafından artık  talep edilmeye başlamış ve alandaki bu ihtiyacı karşılamak adına 2015 yılında do&bem "Doğuma ve Bebeğe Hazırlık  Merkezi kurulmuştur.  Ülkemizde çok büyük bir eksik olan doğuma hazırlık eğitimleri merkezimizin sunmuş olduğu Uluslararası Standartlardaki eğitimleri ile  alanda büyük bir açığı kapatmıştır. 

Eğitimlerin; Doğum şekli ne olursa olsun, (Normal doğum, sezaryen, ssvd vb.) özellikle anne başta olmak üzere, anne baba adaylarının ve tüm aile bireylerinin; hatta hastanelerde ki doğuma yardımcı olacak sağlık personelinin de,  doğum eylemi üzerindeki etkileri için hazırlık eğitimleri oldukça önemlidir.

Doğuma Hazırlık Eğitimlerinin yanı sıra uzman kadrosu ile birlikte hamilelikte bütünsel sağlığı koruyabilmek amacı ile, bedensel olarak alanında en iyi hocalarla doğum egzersizlerini, doğum sonrası dönemi en minimal sorunla atlatabilmek için yeni doğan dönemi, Emzirme dönemi, uyku sorunları gibi özel alanlarda ki danışmanlık ve eğitimleri sizler için en ulaşılabilir hale getiriyoruz. 

Felsefemiz

Doğuma hazırlık eğitimlerimizdeki temel felsefe, çocuk doğurmanın kadınlar için normal, doğal  ve sağlıklı bir işlev olduğudur.

"Fizyolojik yasaya göre, bedenin tüm doğal, normal işlevleri tehlike veya acı olmadan gerçekleşmektedir. Normal, sağlıklı kadınlar ve onların sağlıklı bebekleri için doğum doğal ve normal bir fizyolojik işlevdir.

Dolayısıyla, sağlıklı bebekler taşıyan sağlıklı kadınların tehlike veya acı olmadan güvenle doğurabilecekleri sonucuna varabiliriz."

Dr. Jonathan Dye, 1891

doğuma hazırlık sınıfı
bottom of page