top of page

Ezgi ÇİFTASLAN
Uyku Danışmanı

ezgi2.jpg
Felsefem

 IPHI Hamile ve Bebek Uyku danışmanı olarak uykunun bütüncül yaklaşımları ve uykunun temel prensipleri ile ilerliyoruz. Davranışsal yöntemleri kullanmıyoruz. Bebeğinizin kendi kendine ağlamasına izin vermiyoruz. Uyku desteklerini aşamalı olarak azaltarak ilerliyoruz. Aile dinamikleri, çocuğunuzun mizacı, duygusal zindeliği gibi birçok noktaya değinilerek size ve çocuğunuza özel uyku planı hazırlıyoruz.

Ezgi Çiftarslan

Hikayem

Merhaba, Ben Ezgi, evliyim ve 3 yaşında olan Ata’nın annesiyim.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra uzun süre İnsan Kaynakları Departmanın da görev aldım.

Uyku danışmanlığı serüvenim oğlumun dünyaya gelmesiyle başladı. Oğlum uyumuyor, bizde zamanımızın çoğunu onu uyutmakla geçiriyorduk. Kaliteli zaman geçiremiyor, kendimi uykusuz, yorgun ve mutsuz hissediyordum. Bu düzene dur demem gerekiyordu.

Ne yapabilirim diye araştırmaya başladığımda ‘uyku eğitim’ kavramı ile tanıştım. Eğitim sonrasında oğlumun uykuları düzene girdi. Uykusunu almış, güne keyifle başlayan kaliteli zaman geçirebilen anne – oğul olmuştuk.

Bu süreci deneyimledikten sonra farkındalık yaratmak ve bizim gibi uyku konusunda zorluk çeken ebeveynlere nasıl yardımcı olabilirim diye araştırmaya başladım.

Davranışsal yöntemler kullanmadan Uykunun Temel Prensipleri ve Bütüncül Yaklaşım ile uyku eğitimi verebileceğim IPHI (International Parenting & Health Institute)’de yaklaşık 1 sene boyunca süren ‘Hamile ve 0-3 yaş bebek uyku danışmanlığı programını tamamladım.

2011 yılında Uyku Okulum’unu kurdum. Uykusuzluk ile ilgili problem yaşayan ailelerin hayatlarına dokunmaya ve iyileştirmeye devam ediyoruz.

Eğitimlerim
International Parenting & Health Institute

Uykunun Temel Prensipleri ve Bütüncül Yaklaşım ile Uyku Eğitimi

"Bebeğinize ve kendinize verebileceğiniz en güzel hediye uykusudur"

Ezgi ÇİFTASLAN

Uyku Danışmanı

bottom of page